Havuz Hesap Ödeme Sistemi

Güvenli Alışveriş Döngüsü Nedir? 
Kadrajagir.com'da yapılan işlemler; rezervasyon/ödeme, etkinliğin gerçekleşmesi, pasif onay süreçlerinden oluşan Güvenli Alışveriş Döngüsü içerisinde gerçekleşmektedir. Bu sayede hem müşterinin hizmeti sorunsuz alması sağlanmakta hem de fotoğraf sanatçısının rezervasyonun iptalinden doğacak zararları güvence altına alınmaktadır. 

Güvenli Alışveriş Döngüsü Nasıl Çalışır? 
Fotoğrafçılık hizmeti almak isteyen bireysel/kurumsal müşteriler, Kadrajagir.com üzerinden hizmet almak istedikleri fotoğraf sanatçısı ile teklif üzerinde anlaştıktan sonra ödemeyi yaparak rezervasyonlarının onaylanmasını sağlarlar. Ödenen hizmet bedeli, fotoğrafçılık hizmetinin gerçekleşeceği tarihe kadar Kadrajagir.com havuz hesabında* muhafaza edilir. Müşteri, bu süreç içerisinde iptal koşulları ve politikalarına uygun olacak şekilde rezervasyonunu iptal hakkına sahiptir. 

Alınan fotoğrafçılık hizmeti özelinde müşteri tarafında herhangi bir şikayet olmaması durumunda Kadrajagir.com havuz hesabında muhafaza edilen siparişe bağlı ödeme tutarı, fotoğrafçılık hizmetinin verilmesini ve ek hizmetlerin** teslim edilmesini takip eden 24. Saat sonunda fotoğraf sanatçısına aktarılmak üzere işleme koyulacaktır. 

Müşterinin satın aldığı hizmete yönelik şikayeti olması durumunda ise, bu şikayeti yazılı olarak sikayet@kadrajagir.com eposta adresine detayları ve delilleri ile birlikte iletmesi halinde kadrajagir.com havuz hesabında muhafaza edilen siparişe bağlı ödeme tutarı şikayet süreci tamamlanana kadar bloke edilecektir. Sürecin uzaması durumunda, tarafların*** mağduriyetini önlemek adına Kadrajagir.com tüm anlaşmazlıklarda aracılık yapar ve son kararı verir. 

Müşterinin rezervasyonunu iptal etmesi durumunda fotoğraf sanatçısının seçmiş olduğu iptal koşulları geçerli olacak olup, müşteriye ve fotoğraf sanatçısına ödeme yapılması bu koşullara bağlı olarak gerçekleşecektir. Bu sebepten iptal koşulları ve politikaları detaylı olarak okunmalı ve fotoğraf sanatçısının hangi iptal politikası seçimi altında hizmet verdiği göz önünde bulundurulmalıdır. 

* Kadrajagir.com havuz hesabı olarak geçen terim, Güvenli Alışveriş Döngüsü içerisinde müşteri ve fotoğraf sanatçısının ödemelerinin tutulduğu banka ve/veya finansal aracı kurum nezdinde kayıtlı havuz hesabını nitelemektedir. 
** Ek hizmet; teklif aşamasında fotoğraf sanatçısından talep edilen fotoğraf çıktısı, albüm, video v.b. gibi talepleri nitelemektedir. 
*** Taraflar olarak geçen terim hizmet alan müşteri ve hizmeti veren fotoğraf sanatçısını nitelemektedir.